Przedstawiamy bliżej naszych specjalistów.


Nasz zespół tworzą:

Poniżej prezentujemy więcej informacji o naszych specjalistach:

dr n. k.fiz. Anna Gogola

Adiunkt w Zakładzie Fizjoterapii Wieku Rozwojowego, AWF Katowice, prelegent szeregu konferencji, kierownik 3 grantów naukowo-badawczych w zakresie opracowania egzoszkieletu dla osób z dysfunkcjami neurologicznymi, autor publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, diagnosta i terapeuta neurorozwojowy z wieloletnim stażem pracy, instruktor specjalistycznych kursów z zakresu diagnozy oraz terapii neurorozwojowej dla fizjoterapeutów i lekarzy w kraju i za granicą.
Współtwórca metody Developmental Neuro-Motor Stimulation (DENEMS).
Założyciel i członek zarządu Fundacji DENEMS Institute International, której celem jest unowocześnienie obszaru fizjoterapii okresu rozwojowego, kształcenie fizjoterapeutów oraz zakładanie profilowanych ośrodków terapeutycznych.

Specjalizuje się w: ocenie neurorozwojowej dzieci i młodzieży, kwalifikacji do usprawniania w zakresie fizjoterapii, planowaniu długofalowego procesu usprawniania z uwzględnieniem środków i metod z zakresu fizjoterapii i zaopatrzenia ortopedycznego.

mgr Marta Wąsala

Fizjoterapeutka pediatryczna pracująca z dziećmi od pierwszych tygodnia życia do wieku wczesnoszkolnego.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.
Ukończyła kursy:

  • z zakresu terapii neurorozwojowej, takie jak:
    • DENEMS (Developmental Neuro-Motor Stimulation),
    • Fizjoterapia Dziecka Ryzyka,
    • Terapia neurorozwojowa dzieci z asymetrią posturalną.
  • z zakresu terapii manualnej, takie jak:
    • Zoga: Uwalnianie mięśniowo-powięziowe w pediatrii,
    • Zoga: Równoważenie strukturalne w pediatrii,
    • Trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp wg Barbary Zukunft-Huber
  • oraz innych metod jak:
    • Podejście osteopatyczne w pediatrii,
    • Kinesiotaping.

mgr Iwona Wypiór

Fizjoterapeutka pracująca na co dzień na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i osobami dorosłymi z zaburzeniami ruchowymi wynikającymi z uszkodzenia centralnego lub obwodowego układu nerwowego, takimi jak: SM, SLA, SMA, MPD (w tym pacjenci po operacji SDR), przepuklina oponowo-rdzeniowa, zespoły genetyczne z uszkodzeniem układu nerwowego, stany po operacjach neurochirurgicznych.
Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z zakresów:

  • przygotowania pedagogicznego
  • oligofrenopedagogiki
  • Integracji Sensorycznej

Ponadto odbyła kursy:

  • PNF Podstawowy w Krakowie
  • PNF w Pediatrii pod kierunkiem dr hab. n. kf. Agnieszka Stępień w Warszawie
  • Chód - Funkcjonalna analiza i terapia
  • Skolioza –postępowanie okołooperacyjne u dzieci chorych na SMA pod kierunkiem dr hab. n. kf. Agnieszki Stępień oraz dr n. med. Tomasza Potaczka w Zakopanem
  • Neurorozwojowa diagnoza i terapia dzieci z lekkimi zaburzeniami sensorycznymi i posturalno-motorycznymi w Katowicach pod kierunkiem doc. dr n. k. fiz. Małgorzaty Matyji i dr n. k.fiz. Anny Gogoli

prof. dr hab. n. med. Sławomir Snela

Profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci i Dorosłych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Konsultant wojewódzki w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla woj. podkarpackiego. Wykładowca i instruktor szkoleń z zakresu leczenia pacjentów z zaburzeniami neurorozwojowymi w Polsce i za granicą – głównie we współpracy z holenderską Fundacją Wandafonds. Wykładowca kursów dla lekarzy rezydentów specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu w ramach tzw. „Szkoły Ortopedii Dziecięcej” oraz na ogólnopolskich kursach atestacyjnych. Autor lub współautor ponad 200 publikacji naukowych związanych z ortopedią.
Specjalizuje się w leczeniu deformacji narządu ruchu wynikających z mózgowego porażenia dziecięcego lub innych chorób o podłożu neurologicznym, złamań, skolioz, chorób zwyrodnieniowych narządu ruchu u dorosłych.

dr n. med. Jerzy Luszawski

Specjalista neurochirurg, lekarz w Klinice Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Po szkoleniu w USA rozpoczął leczenie spastyczności metodą selektywnej rizotomii grzbietowej (SDR), dzięki czemu Katowice stały się głównym ośrodkiem w Polsce wykonującym te operacje u dzieci.
Wdrożył też w Polsce nowoczesne metody rekonstrukcji uszkodzonego splotu ramiennego, wcześniej dostępne jedynie za granicą.
Specjalizuje się w neurochirurgicznym leczeniu spastyczności, operacjach naprawczych splotu ramiennego, rekonstrukcji nerwów, leczeniu wad wrodzonych kręgosłupa i rdzenia kręgowego oraz innych schorzeń neurochirurgicznych u dzieci.

dr n. med. Barbara Krukowska Andrzejczyk

Specjalistka w dziedzinie neurologii dziecięcej, posiadająca doświadczenie w diagnostyce i leczeniu zaburzeń neurologicznych, takich jak mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, zaburzenia neurorozwojowe oraz bóle głowy. Jest biegła w interpretacji i opisie badań EEG, przeprowadzaniu badania USG przezciemiączkowego głowy, a także prowadzeniu terapii padaczki z wykorzystaniem stymulatorów nerwu błędnego (VNS). Doświadczenie zdobywała m.in. w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz poradniach neurologicznych. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej (EPNS) i aktywnie uczestniczy w przygotowywaniu opracowań naukowych, co podkreśla jej zaangażowanie w rozwój wiedzy w swojej dziedzinie

lek. Jacek Przybyło

Specjalista psychiatra, psychoterapeuta, specjalista terapii środowiskowej.

Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Przewodniczący Górnośląskiej Filii Metropolitalnej Sekcji Psychiatrii Środowiskowej PTP. Wieloletni kierownik Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic, Poradni Psychiatrii Dzieci i Młodzieży oraz Poradni Leczenia Uzależnień w Zespole Wojewódzkich Przychodni Specjalistycznych, gdzie nadal pracuje.

mgr Klaudia Sarek

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Na co dzień pracuje w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie jako dietetyk kliniczny. Specjalizuje się w leczeniu żywieniowym dzieci i młodzieży z otyłością, niedożywieniem, chorobami przewodu pokarmowego, nietolerancjami pokarmowymi oraz zaburzeniami neurologicznymi. W swojej pracy udziela również wsparcia w zakresie prawidłowego żywienia i rozwoju dzieci już od pierwszych tygodni życia. Ponadto posiada kwalifikacje w zakresie stosowania preparatów żywieniowych specjalnego przeznaczenia, co umożliwia skuteczne prowadzenie dietoterapii pacjentów.

Ukończyła kursy:

  • Wsparcie żywieniowe pacjentów pediatrycznych.
  • Wskazanie do żywienia dojelitowego u dzieci.
  • Żywienie dziecka wczoraj i dziś.

W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt z rejestracją.