konsultacje lekarzy i fizjoterapeutów


Nasze centrum ukierunkowane jest na leczenie i wsparcie rozwoju dzieci z różnorodnymi zaburzeniami ruchowymi. Jesteśmy przekonani, że wymaga to ścisłej współpracy zespołu lekarzy i rehabilitantów i tą zasadę staramy się wdrażać. Dlatego oferujemy możliwość konsultacji następujących specjalistów:

  • rehabilitantek:
  • ortopedy - prof. dr hab. n. med. Sławomir Snela - specjalista o rtopedii i traumatologii narządu ruchu
  • neurologa - dr n. med. Barbara Krukowska-Andrzejczyk - specjalista pediatrii i neurologii dziecięcej
  • neurochirurga - dr n. med. Jerzy Luszawski - specjalista neurochirurg
  • psychiatry - lek. med. Jacek Przybyło - specjalista psychiatrii W tym składzie możemy wielokierunkowo diagnozować i leczyć większość problemów u naszych pacjentów.

Można umówić się na konsultację osobno do każdego ze specjalistów, jeśli jednak mają państwo problem obejmujący wiele dziedzin na raz to zachęcamy do skorzystania z unikatowej możliwości - konsultacji wielospecjalistycznych, podczas których zespół złożony z rehabilitantki, ortopedy i neurochirurga wspólnie bada dziecko i rozmawia z rodzicami, wypracowując podjczas jednej wizyty najlepszą strategię postępowania.

dr n. k.fiz. Anna Gogola

Adiunkt w Zakładzie Fizjoterapii Wieku Rozwojowego, AWF Katowice, prelegent szeregu konferencji, kierownik 3 grantów naukowo-badawczych w zakresie opracowania egzoszkieletu dla osób z dysfunkcjami neurologicznymi, autor publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych, diagnosta i terapeuta neurorozwojowy z wieloletnim stażem pracy, instruktor specjalistycznych kursów z zakresu diagnozy oraz terapii neurorozwojowej dla fizjoterapeutów i lekarzy w kraju i za granicą.
Współtwórca metody Developmental Neuro-Motor Stimulation (DENEMS).
Założyciel i członek zarządu Fundacji DENEMS Institute International, której celem jest unowocześnienie obszaru fizjoterapii okresu rozwojowego, kształcenie fizjoterapeutów oraz zakładanie profilowanych ośrodków terapeutycznych.

Specjalizuje się w: ocenie neurorozwojowej dzieci i młodzieży, kwalifikacji do usprawniania w zakresie fizjoterapii, planowaniu długofalowego procesu usprawniania z uwzględnieniem środków i metod z zakresu fizjoterapii i zaopatrzenia ortopedycznego.

dr n. med. Jerzy Luszawski

Specjalista neurochirurg, lekarz w Klinice Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Po szkoleniu w USA rozpoczął leczenie spastyczności metodą selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych (SDR), dzięki czemu Katowice stały się głównym ośrodkiem w Polsce wykonującym te operacje u dzieci.
Specjalizuje się w neurochirurgicznym leczeniu spastyczności, operacjach naprawczych splotu ramiennego, rekonstrukcji nerwów, leczeniu wad wrodzonych kręgosłupa i rdzenia kręgowego oraz innych schorzeń neurochirurgicznych u dzieci.

prof. dr hab. n. med. Sławomir Snela

Profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego Kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci i Dorosłych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Konsultant wojewódzki w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla woj. podkarpackiego. Wykładowca i instruktor szkoleń z zakresu leczenia pacjentów z zaburzeniami neurorozwojowymi w Polsce i za granicą – głównie we współpracy z holenderską Fundacją Wandafonds. Wykładowca kursów dla lekarzy rezydentów specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu w ramach tzw. „Szkoły Ortopedii Dziecięcej” oraz na ogólnopolskich kursach atestacyjnych. Autor lub współautor ponad 200 publikacji naukowych związanych z ortopedią.
Specjalizuje się w leczeniu deformacji narządu ruchu wynikających z mózgowego porażenia dziecięcego lub innych chorób o podłożu neurologicznym, złamań, skolioz, chorób zwyrodnieniowych narządu ruchu u dorosłych.

mgr Marta Wąsala

Fizjoterapeutka pediatryczna pracująca z dziećmi od pierwszych tygodnia życia do wieku wczesnoszkolnego.
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.
Ukończyła kursy:

  • z zakresu terapii neurorozwojowej, takie jak:
    • DENEMS (Developmental Neuro-Motor Stimulation),
    • Fizjoterapia Dziecka Ryzyka,
    • Terapia neurorozwojowa dzieci z asymetrią posturalną.
  • z zakresu terapii manualnej, takie jak:
    • Zoga: Uwalnianie mięśniowo-powięziowe w pediatrii,
    • Zoga: Równoważenie strukturalne w pediatrii,
    • Trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp wg Barbary Zukunft-Huber
  • oraz innych metod jak:
    • Podejście osteopatyczne w pediatrii,
    • Kinesiotaping.

dr n. med. Barbara Krukowska Andrzejczyk

Specjalistka w dziedzinie neurologii dziecięcej, posiadająca doświadczenie w diagnostyce i leczeniu zaburzeń neurologicznych, takich jak mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, zaburzenia neurorozwojowe oraz bóle głowy. Jest biegła w interpretacji i opisie badań EEG, przeprowadzaniu badania USG przezciemiączkowego głowy, a także prowadzeniu terapii padaczki z wykorzystaniem stymulatorów nerwu błędnego (VNS). Doświadczenie zdobywała m.in. w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz poradniach neurologicznych. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej (EPNS) i aktywnie uczestniczy w przygotowywaniu opracowań naukowych, co podkreśla jej zaangażowanie w rozwój wiedzy w swojej dziedzinie

W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt z rejestracją.