konsultacje wielospecjalistyczne

Zaburzenia ruchowe u dzieci są dużym problemem, gdyż wpływają nie tylko na aktualne możliwości dziecka. Bez swobodnego ruchu dziecko ma utrudniony rozwój w wielu dziedzinach. Jednym z najczęstszych problemów u dzieci jest niedowład spastyczny na tle mózgowego porażenia dziecięcego. Ustalenie optymalnego postępowania u dziecka z takimi zaburzeniami ruchowymi często wymaga współpracy specjalistów wielu dziedzin, co w polskich warunkach najczęściej wiąże się z koniecznością kolejnego odwiedzania wielu specjalistów. Z inicjatywy rodziców jednego z dzieci powstała koncepcja konsultacji prowadzonych równocześnie przez kilku różnych specjalistów. Udało się stworzyć zespół, który wspólnie bada dziecko i rozmawia z rodzicami, wypracowując podjczas jednej wizyty najlepszą strategię postępowania uwzględniającą możliwości wielu dziedzin.




Trzon zespołu konsultacjyjnego stanowią:

  • prof. dr hab. n. med. Sławomir Snela - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
    profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Dzieci i Dorosłych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, konsultant wojewódzki w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu dla woj. podkarpackiego, wykładowca i instruktor szkoleń z zakresu leczenia pacjentów z zaburzeniami neurorozwojowymi w Polsce i za granicą
  • dr n. k.fiz. Anna Gogola - fizjoterapeuta dziecięcy,
    adiunkt w Zakładzie Fizjoterapii Wieku Rozwojowego, AWF Katowice, diagnosta i terapeuta neurorozwojowy z wieloletnim stażem pracy, instruktor specjalistycznych kursów z zakresu diagnozy oraz terapii neurorozwojowej dla fizjoterapeutów i lekarzy w kraju i za granicą, współtwórca metody DENEMS.
  • dr n. med. Jerzy Luszawski - neurochirurg.
    Pracuje w Klinice Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Po szkoleniu w USA rozpoczął leczenie spastyczności metodą selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych (SDR), dzięki czemu Katowice stały się głównym ośrodkiem w Polsce wykonującym te operacje u dzieci

W temacie zaopatrzenia w ortezy fachową wiedzą dzieli się

  • Pavlo Severynenko - dyplomowany mistrz ortotyki i protetyki
    Wieloletnie doświadczenie zdobywał w renomowanych firmach produkujących zaopatrzenie ortopedyczne oraz klinikach ortopedycznych na terenie Niemiec. Jest współzałożycielem i prezesem zarządu firmy OrtoConcept Sp. z o.o.

Swoją orientacją w szerokich możliwościach sprzętowego wsparcia pacjenta służy

  • Michał Sokół - specjalista ds. rehabilitacji oraz doboru wyrobów medycznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w Warszawie
    Specjalizuje się w doborze oraz personalizacji zaopatrzenia dla pacjentów z chorobami neurologicznymi (dzieci i dorosłych).

Dzięki bezpośredniej, szybkiej wymianie informacji możemy rozważyć i zaproponować różne sposoby poprawy stanu dziecka, począwszy od nieinwazyjnych metod opartych na rehabilitacji, przez zaawansowane wsparcie ortotyczne, aż po skomplikowane operacje ortopedyczne lub neurochirurgiczne, ustalając od razu priorytety i w razie potrzeby kolejność operacji.

Obecnie takie konsultacje odbywają się co około 3 miesiące. Terminy najbliższych konsultacji są ogłaszane w zakładce aktualności.

Dodatkowe informacje można też znaleźć na stronach Fundacji Denems

W celu umówienia się na taką konsultację proszę skontaktować się z rejestracją - tel. 733-303-695.